"Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky."  -Jean Cocteau

Můj knižní úlovek za tento měsíc aneb jsem na sebe pyšná.

31. srpna 2018 v 19:53 | Danča |  Knihy
Zdravím všechny.
Z mého blogu je myslím všem jasné, že prostě miluji knihy. Většinu volného času čtu. Výzvy, kterých se účastním jsou knižní a nemluvě o tom, že zde na blogu skoro každý den zveřejňuji nové recenze na knihy, které jsem měla možnost už přečíst. Jsem prostě čtenář srdcem a myslí a proto není divu, že když přemýšlím nad tím co s pěnezmi, které mohu utratit tak se většinou dají za knihy. No a poněvadž je téma týdne Jsem lovec a já se občas cítím jako lovec knih, ta jsem se rozhodla vám svěřit s mým knižním úlovkem za tento měsíc a jak jsem na sebe doopravdy hrdá.
1. Nebe nezná vyvolených - Erich Maria Remarque
Obsah: Remarque zde nepíše o válce, ale o meziválečném období. Automobilový závodník potkává v sanatoriu dívku, která se zde léčí na TBC. Když odjíždí, dívka se rozhodne odjet s ním, protože už nevěří, že by se vyléčila a chce si užít poslední dny svého života. Knížka se zabývá otázkou života a smrti. Hlavní otázka je, jestli má člověk dlouho žít, ale přitom si nic se života neužije a nebo i pro chvilku štěstí zemřít...?
2. Na západní frontě klid - Erich Maria Remarque
Obsah: Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, "jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol".

Zná to asi každý. Chcete prostě někdy vlastnit nějakou knihu strašně moc, ale nemáte štěstí ji najít v ceně, která by vám vyhovovala. Já jsem štěstí měla když jsme s maminou v Blatné navštívili místní knihu kde zadarmo dávali knihy, jenž už nepotřebují. Většinou jsou to knihy, které už nahradili novými či knihy, které už si roky nikdo nepůjčil. Je tomu prostě tak a proto jim hledají nové majitelé. Já jsem rozhodně nezahálela a vrhla jsem se do těch krabic plných knih a našla tyhle dvě krásky, po kterých mé srdce už dlouho čeká. Na západní frontě klid je klasika, kterou si musí přečíst asi každý a já chci patřit mezi lidi, kteří znají knižní klenoty či klasiky a poněvadž jsem slyšela, že Remarque skvěle píše a mohla jsem si poslechnout ve škole několik referátů na jeho knihy tak jsem si koupila i Nebe nezná vyvolených a voalá má knihovna má o trochu méně místa.


3. Jurský park - Michael Crichton
Obsah: Znovuzrození dinosaurů pomocí DNA kvůli zábavnímu parku? Ne vždy jdou věci tak, jak mají a člověk by si neměl hrát na boha. Zfilmováno Stevenem Spielbergem.
Mohli jste si už všimnout, že jsem milovníkem dinosaurů a filmů Jurský park. Nemůžete se tedy divit, že když jsem tu knihu v Levných knihách viděla, tak jsem ji tam nemohla nechat. Hlavně už jsem dlouho plánovala si ji koupit tak proč nevyužít situace, že ji vidím před sebou? Doufám jenom, že si najdu během tohoto roku ještě nějaký čas si ji přečíst a že mě nezklame. Kdyby ji náhodou někdo z vás četl napište mi váš názor do komentářů.

4. Artemis - Andy Weir
Obsah: Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti - napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci.
Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu - zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…
No tuhle knihu jsem tedy nikdy nechtěla, ale ten pán z Knižního klubu mi ji prostě narval. Prostě přesně kvůli tomuhle nezvedám cizí čísla, protože mi pak volá někdo z nějakého klubu či támhleto a já mám najednou v knihovně něco co vlastně nechci. Vlastně mám něco co nechci potom i v kuchyni, koupelně, pokoji a herně pro děti. Nevím jak to dělají, ale tyhle prodejci změnili taktiku, že ani nevíte jak a máte už tu danou věc objednanou. No snad mě kniha mile překvapí a budu moc být pyšná, že jsem za ni utratila. No, ale ten obsah zní docela lákavě.

5. Snílek neznámý - Lainy Taylorová
Obsah: Sen si vybírá snílka, nikdy naopak. Sirotek a knihovník Lazlo se celý život bál, že si ho vybere nějaký obyčejný sen. Už odmala je navíc posedlý mytickým ztraceným městem Pláč. Ale na to, aby ho vyrazil hledat přes půl světa, je příliš zbabělý. A tak o městě hledá každou zmínku v knihách, dokud se mu nenaskytne příležitost vyrazit se skupinou legendárních válečníků. S nimi si může konečně splnit svůj sen… nebo o něj navždy přijít.
Za tuhle knihu hodně děkuji Ells, protože ona mě upozornila na to, že tahle kniha vyšla. Ona ji má tedy v originálu, ale já jsem si v ten moment na databázi vyhledala autorku a našla ji v češtině, že nedávno vyšla. Nemohla jsem tedy uvěřit tomu, že mi to uniklo, ale rozhodně jsem věděla, že knihu chci vlastnit. Možná proto není divu, že jsem se další den vydala do Benešovského knihkupectví, knihu tam našla a s úsměvem na tváři ji nesla k pokladně. Ten je v knihovně ihned vedle autorčiny série Dcera kostí, kterou jsem si velmi zamilovala a doufám, že to dopadne stejně i s touhle novou knihou. Nemohu se jí dočkat a nejlepší na tom je, že je i velmi tlustá, což mi dává jistotu toho, že mě na nějakou dobu zabaví.

PS. Při svém zkoumání jsem se dozvěděla, že dokonce tento rok vyjde i pokračování Čáry Života od Veronice Rothové, takže tenhle rok bude opravdu happy.

6. Kouzlení - Aprilynne Pikeová
Obsah: Být florelou v lidském světě není úplně jednoduché. Kromě toho, že vám jednou do roka na zádech rozkvétá květ, musíte tajit záležitosti florel a florelů před lidmi. Laurel má naštěstí poměrně tolerantní rodiče a přítele Davida. Jak se jim ale bude líbit, že Laurel musí strávit dva měsíce ve florelí Akademii a začne tajemnou říši navštěvovat daleko častěji? Ani potíže z loňského roku hlavní hrdinku neopustí a znovu bude čelit nebezpečím nadpřirozeného světa. Podaří se jí se ochránit svou rodinu a přátele?
7. Iluze - Aprilynne Pikeová
Obsah: Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student.

Stalo se vám někdy, že jste do rukou dostali knihu a po jejím přečtení jste roky tápali a pak zjistili, že to má pokračování? Já jsem na základce přečetla první díl této série Křídla a byla jsem i jeho pyšný vlastník, protože se tahle kniha nedala poté už skoro nikde najít. Byla vyprodaná a prostě nenašli jste ji. No a poté jsem se na střední dozvěděla, že má pokračování. Ihned jsem si díly vypůjčila v knihovně a poté jsem v Levných knihách narazila na poslední díl Osud a zakoupila jej bez jakéhokoliv zaváhání, protože jsme si říkala, že aspoň něco. No a pak jsem se od kamarádky dozvěděla, že se na databazi.cz vyskytuje bazar a že zde lidé prodávají knihy. Ihned jsem vyhledala zbývající dva díly a nemohla jsem uvěřit tomu, že je tam někdo doopravdy prodává. Za velmi rozumnou cenu u velmi milé paní jsem knihy zakoupila a konečně mám doma celou sérii a jsem za to nesmírně vděčná. Ještě jednou děkuji. Brzy očekávám, že si takhle dokoupím i Paranormály, Školu noci, Vampýrskou akademii a Serafínu.

Nevěřila jsem tomu, že dokážu na takové téma napsat knižní článek, ale jsem u jeho konce a jsem na sebe hrdá. Říkala jsem si, že by bylo skvělé zase po dlouhé době napsat téma týdne na knihy a je to tu. Nakonec si doopravdy musím přiznat, že jsem velmi úspěšný lovec knih a rozhodně nehodlám tuhletu svoji menší vadu zahovat. Protože mi přijde lepší utrácet peníze za knihy, které mi dlouho vydrží než za elektroniku, která se časem rozbije a je z ní nic.
No a jaký jste vy knižní lovci?
Vaše Danča.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 1. září 2018 v 10:35 | Reagovat

"Na západní frontě klid" je kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo trochu aspoň čte... :-) Mně se nejvíc od tohoto spisovatele líbila kniha "Tři kamarádi".

2 DadaRac DadaRac | 1. září 2018 v 13:54 | Reagovat

[1]: Též si myslím a proto mám tu knihu už na připravené hromádce knih, kterým se chci tento měsíc věnovat. Jinak mám v plánu si od autora přečíst i další knihy, takže pokud si najdu čas tak se vrhnu i na Tři kamarády. Moc děkuji za doporučení. :-)

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 1. září 2018 v 14:02 | Reagovat

[2]: Strašně jsem pak chtěla ochutnat calvados, za komunistů špatně dostupný, nakonec jsem byla dost zklamaná, je to jablečná pálenka... :-D

4 duchodkaevka duchodkaevka | 1. září 2018 v 15:00 | Reagovat

Remarque byl jednu dobu můj hodně oblíbený spisovatel. Díky za připomenutí, určitě se k některým jeho knížkám zase vrátím :-)

5 DadaRac DadaRac | 1. září 2018 v 15:13 | Reagovat

[4]: Jsem ráda, že můj článek aspoň posloužil jako připomenutí. Ihned to člověku zvedne náladu.

6 Heaven Heaven | Web | 1. září 2018 v 16:06 | Reagovat

Kouzlení a Iluze jsem kdysi četla. Líbilo se mi to, ale myslím, že dneska už by to nebyl můj šálek čaje :D

7 patw patw | Web | 1. září 2018 v 16:45 | Reagovat

fajn knihy. Musím říct, že o některých už jsem slyšel nebo si o nich četl na databázi knih, ale pravda, že Artemis, kniha, co mě láká, se ke mě zatím nedostala. Tak snad se ti to bude dobře číst i když ti byla vlastně "vnucená". :-)

8 DadaRac DadaRac | 1. září 2018 v 16:47 | Reagovat

[6]: Naprosto rozumím. Asi kdybych si knihy dneska přečetla tak bych z nich už taky nebyla moc nadšená. Ale strašně jsem toužila potom mít celou sbírku, protože se to prostě jednou bude určitě hodit a hlavně je divný mít jenom první a poslední díl. :-D

9 DadaRac DadaRac | 1. září 2018 v 16:48 | Reagovat

[7]: No doufám v to a doufám, že se brzo dostane i k tobě. :-)

10 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 2. září 2018 v 17:15 | Reagovat

http://dankaracekova.blog.cz/1808/muj-knizni-ulovek-za-tento-mesic-aneb-jsem-na-sebe-pysna

11 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 2. září 2018 v 17:16 | Reagovat

Zařazuji do výběru, předchozí komentář je omyl. :-D

12 DadaRac DadaRac | 2. září 2018 v 21:01 | Reagovat

[11]: Děkuji mnohokrát :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama