"Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky."  -Jean Cocteau

Ve vlastní kožní pasti...

22. června 2018 v 23:01 | Daniela |  Zajímavá témata
Zdravím všechny čtenáře mého skromného blogu a hlavně spřízněné duše, jenž mají od pubertálního věku stejně jako já problémy s mastnou pletí.
Už od svých třinácti let bojuji proti akné a černým tečkám, kterým se na mém obličeji tak moc líbí, že přežívají snad všechny možné preparáty, jenž mi kdokoliv doporučil vlastně až doteď. Správně, uvízla jsem v té ohromné pasti zvané AKNÉ. Abyste měli přehled tak vám sem i hážu mé dvě fotky. Jedna je focena mým chytrým mobile s funkcí Krásno, která dokáže některé nedokonalosti zakrýt a druhá je focena normálně. Vypadá to strašně, že?


Teď si někteří z vás asi říkají, že to není přece zase tak velký problém, ale popravdě ani nevíte jak to dokáže někdy úplně vyhodit. Například když se ráno v koupelně své pleti věnujete a vycházíte poté ven s tím, že na tváři nemáte žádný bílý pupínek a za pár hodin vás nějaký z vašich přátel upozorní na nezbedníka, který se rozhodl najednou vydat na svět. Popravdě není to nic moc příjemného a já se vždycky cítím velmi trapně. Když nad tím tak teď přemýšlím, tak je to možná taky ten důvod proč vlastně moc nevycházím ven a radši trávím čas u knížek či malování a nebo hlídám své malé neteře a většího synovce.
Samozřejmě, že jsem za tu dobu vyzkoušela opravdu mnoho preparátů. Byla jsem i na kožním, která mi dala opravdu velmi drahou a divně zapáchající lahvičku, kterou jsem si bedlivě dávala na obličej každý večer. Avšak místo zlepšení se to spíše zhoršilo. Poté v mé deváté třídě máma našla od značky AVON pár skvělých kousků, které mi nějaké ty roky docela pomáhali aspoň trochu to akné zkrotit. Například sadu clearskin profesional, kterou můžete vidět nahoře jsem začala používat nedávno. Ta drobná tuba byla velmi účina na mé krásné černé tečky na nose a můžu jí jenom doporučit protože mi velmi pomohla. Po nějaké době jsem, ale musela tuto sadu vynechat, protože má kůže začala být po ní suchá. Dále jsem používala i tuto modrou sadu (dole na fotce) používala jsem ji ráno a byla jsem s ní taky chvíli velmi spokojená.
Značka, která mě, ale nikdy nezklamala byla od Ellie young (dole na fotce). Ať ji používám jak dlouho chci tak má pleť nikdy není suchá, ale jemná a akné trochu ustoupí ne-li, že někdy i zmizelo. Sice na pár dní, ale zmizelo. Takže s touto značkou jsem byla velmi spokojená ve svém třetím ročníku a mohu ji doporučit i nyní, protože jsme ji přes léto samozřejmě začala používat, protože v tomhle vedru a stresu, který se objevil kolem maturity a přijímaček na vysokou, se mé akné rozhodlo zase zaútočit.
Není to opravdu jednoduché a mohu říci, že bitva je to opravdu těžká a na dlouhé trati. Za mě mohu říci, že pak člověka dokáže naštvat, když vedle vás stojí člověk se skoro dokonalou pletí a začne si stěžovat, že má jeden ubohý pupínek a že to je strašný. To máte opravdu sto chutí toho člověka praštit. Občas ani nechápu lidské myšlení v tomto směru. Sami jste na fotce mohli vidět, že mám s akné docela velký problém. No znám holčinu co má pleť opravdu pěknou a na ní byste skoro žádný pupínek nedokázali vidět. Červené fleky a jizvičky, na které si ona stěžuje, nejsou ani zblízka vůbec vidět. I přesto všechno chodí tahle dívčina ke kožní a utrácí tisíce za nějaké drahé vodičky a přes dva tisíce dáva za jeden peeling (kožní ji doporučila jít minimálně na tři takové peelingy). To si myslím, že je například zbytečné utrácení peněz a takovýhle lidi mě dost štvou, protože neví co je to mít opravdu problém s akné.
No, ale to jsme se zase rozčílila nad něčím co nikdy lidstvo nevyřeší, protože toužíme po dokonalosti, jenž v tomto světě neexistuje. Bohužel ani neexistuje spravedlnost. Někdy si říkám, že by bylo spravedlivé kdyby lidi buď měli všichni stejný problém s pletí nebo neměli žádný, protože v tomto směru je to opravdu nespravedlivé, ale jak říkám dokonalosti nenajdeme. Tak přeji radši krásný zbytek večera a já se jdu uklidnit šálkem čaje a jedním dílem seriálu Přátelé.
Vaše Dáda
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. června 2018 v 11:52 | Reagovat

V pubertě mě také akné hrozně trápilo... Naštěstí se mi již částečně ztratilo, ale zatím úplně nezmizelo :/

2 DadaRac DadaRac | 23. června 2018 v 12:07 | Reagovat

[1]: Mě trápí bohužel pořád...

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 23. června 2018 v 20:25 | Reagovat

Jsi mladá, u tebe to vyřeší čas. A taky sluníčko a čistý vzduch, a ty jsou zadarmo. Zatím je na tvém obličejíku vidět, že jsi mladá, těžkosti s akné pochopí každý. Bude líp :-)

4 DadaRac DadaRac | 23. června 2018 v 21:06 | Reagovat

[3]: V to doufám 😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama