"Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky."  -Jean Cocteau

Být tebou, aneb věty se kterými se pořád setkávám...

25. června 2018 v 10:25 | Daniela |  Zajímavá témata
Zdravím všechny čtenáře mého skromného blogu...
Být tebou tak bych si vzala na sebe něco jiného. Být tebou tak ménně čtu a chodím mezi lidi.Být tebou tak bych si na vysokou poslala více přihlášek. Být tebou tak bych více sportovala a mnoho dalších takových vět jsem už měla možnost za svůj život slyšet. Tak tyhle věty jsme asi někteří slyšeli za svůj život už nespočetkrát a někteří z nás jen nad nimi zakroutili hlavou a neřešili je. I já mezi tyto lidi patřím, ale dnešní téma týdne mi nabídlo tu možnost se konečně vyslovit a dát jasnou odpověď na tyto otázky. Tak proč se na to nevrhnout, ne?
"Být tebou, tak bych si vzala na sebe něco jiného."
Dobře je pravda, že moc veselé barvy nenosím a že mám ráda spíše volnější trička než nějaká upnutá, ze kterých mi má být viděno všechno co ani vlastně nemám. Ale je to hold můj styl. Nemluvě o tom, že si radši vlasy hodím do drdolu či culíku, protože nemám ráda když mi překáží. Laskavě se nejdřív lidi podívejte do svého šatníku než budete hodnotit ten šatník někoho jiného. Že vy rádi nosíte růžovou neznamená, že jí musím nosit taky. Že vy radši ukazujete pupík neznamená, že já budu ten svůj tloušťoučký špek vytahovat. Prostě každý jsme v tomto směru jiný. Kdybyste byli mnou tak byste to neřešili.


"Být tebou, tak ménně čtu a chodím mezi lidi."
Tak dobře přiznám se. Víte proč mi tohle lidi vlastně říkají? Protože jsem na diskotéce či nějakém večírku byla prosím jenom třikrát a většinou se kontaktu s lidmi dost obloukem vyhýbám. Taky proto je tak velmi těžké se se mnou spřátelit, protože prostě nedůvěřuji. No a právě proto radši doma sedím ve svém oblíbeném křesílku a čtu si poutavou knížku, která mi už od dětství dodává takové to hezké bezpečí. Jsem možná tím taková zvláštní, ale já mám na sobě tuhle zvláštnost ráda lidi. Proto na ni nehodlám nic měnit. Takže prosím choďte si mezi lidi a bavte se, já si budu číst a pokud budu mít náladu si s někým posedět u čaje či u rozdělaného ohně tak si zavolám někomu kdo tuhle moji úchylku chápe. Kdybyste byli mnou, věděli byste proč se lidem vyhýbám.
"Být tebou, tak bych si na vysokou podala více přihlášek."
Oblíbená věta mé matky, protože jsem prosím podala dvě přihlášky. Jednu prosím do Hradce Králové a jednu do Prahy (zde prosím, ale na dva obory) a nějak mě ani nevadí jestli se nedostanu. Teď si říkáte, že to se mnou mamka myslí dobře, protože vysoká je důležitá. Ano to já vím, ale já jsem vystudovala školu, díky které mohu jít rovnou dělat co jsem vždycky chtěla, ale moje mamka chce ode mně asi více. Nemám nic proti. Podala jsme si přihlášky, ale pokud se nedostanu chci prosím jít do mateřské školky pracovat. Kdybyste byli mnou, pochopili byste proč jsem si jich podala jenom tolik.
"Být tebou, tak bych více sportovala."
Vím, že pohybu moc nedávám. Nebo spíše, že se moc nevěnuji žádnému velkému sportu. No a proč? Nikdy mě to nebavilo. Hrát fotbal, florbal a já nevím co všechno mě prostě nikdy nelákalo. Na základní škole jsem chodila na sportovní kroužek kde jsme zkoušeli opravdu mnoho sportu. Hráli jsme převážně volejbal pokud tam byla naše oblíbená učitelka a ten mě sice tak nějak bavil, ale chodit ho hrát každý týden mě brzo omrzelo. No a pak jsme s druhou učitelkou hrali basketbal či florbal a ani tyto sporty mě nijak nenadchnuly. Když jsem však měla možnost moji milý, tak jsem chodila jezdit na koně. Opravdu. Od své první třídy jsme se do jízdy na koní zamilovala, avšak kvůli střední škole jsem se tohoto koníčku musela vzdát. Takže teď prostě akorát někdy chodím plavat a jezdit na brusle, ale ani to mě nijak moc nebaví. Takže, ano vím, že bych měla více sportovat protože to tělo baví, ale sport, který mě bavil už nemám možnost dělat. Třeba někdy později. Kdybyste byli mnou, chtěli byste stejně jako já koně a pak byste sportovali. (Ježíšek se už od první třídy vymlouvá, že je moc malý na to aby unesl koně, aneb toto mi vždycky chodilo odpovědí, když jsem si o něj psala. Jednou si ho snad koupím sama, možná...)

No a to by bylo ode mně k tomuto tématu asi všechno. Vím, že jsme si spíše stěžovala, ale prostě naskytla se konečně možnost se z toho všeho vypsat tak proč bych to neudělala, že? Třeba příští téma týdne vezmu zase trochu jinak...
Vaše Dáda.

PS. Berte to prosím trochu s humorem. Jsem ještě devatenáctileté pako, které ještě pochytává všechny zkušenosti světa, jenž mu chybí.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 25. června 2018 v 10:51 | Reagovat

Ano, nejdůležitější je být sama sebou :)

2 DadaRac DadaRac | 25. června 2018 v 11:02 | Reagovat

[1]: Také si myslím :)

3 Lizzie Lizzie | Web | 25. června 2018 v 22:03 | Reagovat

S tym citanim je to u mna podobne :)

4 DadaRac DadaRac | 26. června 2018 v 12:55 | Reagovat

[3]: Jsem ráda, že v tom nejsem sama :)

5 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 29. června 2018 v 8:55 | Reagovat

Když na větu: "Já být tebou..." odpovídáš: "Kdybyste byli mnou, chtěli byste to, co já..." má to v sobě úžasné poselství. Buď sama sebou. A ty věty ignoruj. Zařazuji do výběru na Téma Týdne. :)

6 DadaRac DadaRac | 29. června 2018 v 11:45 | Reagovat

[5]: Děkuji mnohokrát 😇

7 NoName NoName | 4. července 2018 v 14:32 | Reagovat

S těmi přihláškami jsem to měla podobně. Podala jsem tři přihlášky, protože jedna se našim zdála málo. Výsledek? Na jedny přijímačky jsem ani nešla, v druhém případě se mi nelíbila škola a nakonec jdu stejně na obor, který jsem si původně chtěla jako jediný podat. Zbytečně jsem věnovala peníze, čas a nervy něčemu, protože mi naši pořád předhazovali, že dcera jedné známé si podala přihlášku na 7 oborů, tak bys měla taky. Zpětně bych si podala jen jednu přihlášku, jak jsem původně chtěla a nekoukala bych se na názory ostatních.

8 DadaRac DadaRac | 27. července 2018 v 6:09 | Reagovat

[7]: Mám to úplně přesně. Též jsem si podala stejný počet (dvě přihlášky na jednu školu a jednu někam jinam). Šla jsem teda na všechny přijímačky, ale dostala jsem se jenom tam kam jsem chtěla od začátku. Nakonec si říkám, že jsem též mohla podat jenom jednu no....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama